O nás

eškerá produkce je kvalitně testována díky vlastní podnikové zkušebně, kde provádíme rozsáhlé funkční testy, testy výkonu, hluková měření, zkoušky odolnosti proti vodě apod.

Trvale se zaměřujeme na nové trendy v oboru - na vývoj nových systémů měření, aplikace technologií pro maximální využití přenosů tepla i chladu a s tím spojených technologií.

Vždy máme při vývoji a inovaci klimatizačních jednotek na mysli, aby všechny naše technologie byly šetrné k životnímu prostředí.

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. patří k nejstarším výrobcům vzduchotechnických a klimatizačních zařízení na světě. Její kořeny sahají až do roku 1872, kdy pan Jan Janka v Praze zahájil provoz původní klempířské dílny. Rozvíjející se firma se v roce 1907 přestěhovala do Prahy – Radotína. Po druhé světové válce přišlo znárodnění, podnik byl rozšířen a svými výrobky zásoboval celý tehdejší východoevropský blok.

Po roce 1989 došlo k řadě organizačních i majetkových změn. V roce 1998 se společnost JANKA Radotín stala součástí amerického nadnárodního holdingu Lennox. V roce 2009 ji převzala mezinárodní skupina LEEL Electricals Ltd. (dříve známá jako Lloyd Electric & Engineering Ltd.) se sídlem v Novém Dillí v Indii, která je významným výrobcem klimatizačních jednotek pro vlaky, vlakové soupravy a soupravy metra a tepelných výměníků v oblasti topení, ventilace, chlazení a klimatizace. Do tohoto období spadá nové zaměření na výrobu klimatizační zařízení pro kolejová vozidla.

23.8.2018 se po 20-ti letech vrátila JANKA ENGINEERING opět do českých rukou a začala nová etapa v historii této tradiční české firmy. Společnost získal investor, který sdružuje výrobní a strojírenské firmy působící v řadě průmyslových odvětví a přináší společnosti JANKA ENGINEERING nové příležitosti, možnost podílet se na významných projektech a sdílet zkušenosti i zdroje.

Od 1.1.2019 došlo k rozdělení aktivit společnosti a společnost JANKA Engineering s.r.o. se plně zaměřuje na vývoj a dodávky pouze pro segment drážního prostředí a rozvoj obchodních příležitostí v Evropě. Sesterská společnost JANKA Radotín, a.s. převzala aktivity v oblasti vzduchotechniky a klimatizaci pro komerční nemovitosti, výrobní objekty a sklady a také pro řešení v segmentu průmyslového chlazení. (více na webu www.janka.cz)